Історія кафедри

Історія кафедри розпочинається з 1991 року, коли при кафедрі української та російської мов було засновано підготовче відділення для іноземних громадян.
  У 1995 році було створено окрему кафедру - кафедру російської мови як іноземної. Очолила її канд. пед. наук, доцент Т.Я. Мехедькіна.
   З 1999 року по 2007 рік кафедру очолювала кандидат філологічних наук, доцент Я.М. Прилуцька.
   У 2007 році кафедру було перейменовано в кафедру української та російської мов як іноземних. У цьому ж році кафедру очолила кандидат філологічних наук
І.В. Вальченко.
   Зараз на кафедрі працюють: старші викладачі Г.П. Соколова, Т.О. Плотнікова,  Л.В.Кохан, Л.В.Сергійчук, С.Д. Лавінда, І. О. Лисенко.
   За роки роботи викладачі кафедри підготували понад 100 наукових статей, навчальних і навчально-методичних посібників, словників, розробили комп'ютерні навчальні програми.
   Навчальні посібники, створені викладачами, використовуються в навчальному процесі: «Російська мова для початківців» (Кравченко О.В., Мехедькіна Т.А., Соколова Г.П.); «Ласкаво просимо» (Навчальний посібник з української мови) і посібник «Сходинки» (І.В. Вальченко, Я.М. Прилуцька); «Фізика» (Чернякова Л.Є., Малєєв О.І., Прилуцька Я.М.); «Математика» (Вороновська Л.П., Коваленко Л.Б.); «Хімія» (Панаётова Т.Д., Зайцева І.С) .; «Основи біології. Анатомія і фізіологія людини » (Семяннікова Н.Л., Коцюба О.В.).
    Видано також навчальні посібники з лінгвістики, економічної географії, історії України та країнознавства.
    Щорічно викладачі кафедри постійно підвищуюсь свій науковий і педагогічний рівень, беруть участь у роботі міжнародних конференцій.
    Кафедра української та російської мов як іноземних має тісні контакти з подібними кафедрами Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Харківського державного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, Національного технічного університету «ХПІ», Харківського  національного фармацевтичного університету, Харківського національного  автомобільно-дорожного університету, Київського національного лінгвістичного  університету.
     На кафедрі працює методичний семінар, проводяться і обговорюються відкриті заняття, готується і оновлюється демонстраційний матеріал, аналізуються результати рубіжного контролю, рецензуються методичні розробки викладачів кафедри.
    Студенти-іноземці крім російської мови також вивчають загальноосвітні дисципліни, тому заняття з іноземними студентами підготовчого відділення проводять досвідчені і високопрофесійні викладачі інших кафедр університету. Загалом, в навчальному процесі задіяні 23 фахівці, серед яких 2 доценти, 4 старших викладачів, 1 викладач.

Все

Разом зі студентами іноземцями проводяться оглядові екскурсії по місту, відвідування театрів і музеїв міста, екскурсії в інші міста: Київ (2019), Львів (2019), Слов'яногірськ (2018р.), Пархомівський музей і Краснокутський дендропарк (2017р.), Умань-Київ (2019р.).

Особенной популярностью пользуются вечера и тематические уроки, посвященные Новому году, 8 марта, Дню Победы в Великой отечественной войне, а также выпускные вечера, которые проходят под девизом «Мы уже говорим по-русски». (фото  - Выпускной тематический урок «Мы уже говорим по-русски»)

IMG 9641

В январе 2005 года кафедра отметила своё 10-ти летие проведеним юбилейного заседания «Хо УАПРЯЛ» на базе кафедры. Юбилею были посвящены следующие мероприятия: выставка учебно-методической литературы кафедры, выпуск юбилейной стенгазеты, «капустник», подготовленный силами преподавателей кафедры и студентов подготовительного отделения. Гостями праздника стали представители ректората, деканата по работе с иностранными студентами, представители родственных кафедр из 16 вузов города.

За 19 лет кафедра подготовила более 1500 студентов из 22 стран мира. Кафедра готовит будущих архитекторов, инженеров, экономистов, фармацевтов, медиков, скульпторов, художников и филологов. Большинство выпускников подготовительного отделения продолжают свою учебу в разных институтах страны, некоторые из них, получив высшее образование, продовжили обучение в аспирантуре и успешно защитили диссертации.

Кафедра имеет значительный потенциал и возможности для дальнейшей качественной и плодотворной работы.

kname.jpg Facebook.png  щзхщзхзхщ.jpeg

1 61002, Україна, м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 17

2 110 (Центральный корпус, 1 поверх, Червоний хол, Факультет по роботі з іноземними студентами)

3  Режим роботи: с 8.15 до 17.00